راهکار‌های مقابله با مخالفت والدین در ازدواج

راهکار‌های مقابله با مخالفت والدین در ازدواج

همیشه حق با پدر و مادر ها نیست

امروز فضای سنتی ازدواج تا حد زيادي تغيير نموده و بچه ها ترجیح میدهند خودشان انتخابگر باشند و تصمیم بگیرند و انصافا باید گفت:گاهی ملاک های واقعی تری هم برای ازدواج دارند. به عنوان مثال من بین مراجعانم جوان هایی را داشتم که هنگامی که در مورد علل مخالفت های والدین و نظرات خودشان صحبت می کردند، می دیدم علل بچه ها خيلي منطقی تر است. البته در کشور ما نمی توان بدون خانواده زندگی کرد.

مخالفت والدین در ازدواج

چنانچه خانواده ها برای ازدواج موافق نباشند بچه ها هم امروز به مشکل برمی خورند و هم فردا. آنها چند سال پس از ازدواج مشکلاتی هم در رابطه شان و هم احساسات بدی را درون خودشان تجربه می کنند. هنگامی که جوانی با خانواده اش قهر باشد عملا با خودش و همه آدم های اطراف بطور ناخودآگاه دچار تنش هایی می شود، اضطراب ها و حس گناه را تجربه می کند و همه این ها میتواند روی زندگی شخصی و زناشویی تأثير منفی بگذارد.

 

جلوگیری از ازدواج فرزندان چه پیامدهایی در آینده دارد,جلوگیری از ازدواج فرزندان

راهکار‌های مقابله با مخالفت والدین در ازدواج

 

با مخالفت شدید والدین برای ازدواج چه کنیم؟

اگر پدر و مادر به هیچ وجه با ازدواج موافقت نمی کنند، جنگیدن با آنها اصلاً توصیه نمی شود، فرزندان باید آن قدر درایت داشته باشند تا بتوانند با دوستی و جلب اعتماد با پدر و مادر کنار بیایند، کمک یک مشاور هم میتواند در چنين مواقعی بسیار کمک کننده باشد، چرا‌که میتوان با تشکیل جلسات و گفت و گو های گروهی بهمراه مشاور، فضا را قدری بازتر کرد تا والدین تا حدی نرم شوند.

 

بهترین راه در این جا صبور بودن است حتی تا چند سال، شاید کمی مشکلات سبک تر شوند، اگر هم مشکلات حل نشوند، ولی این اطمینان خاطر وجود خواهد داشت که به میزان کافی تلاش خویش را نموده اید و هیچگاه حس گناه نخواهید کرد.

 

جلوگیری از ازدواج فرزندان چه پیامدهایی در آینده دارد,جلوگیری از ازدواج فرزندان

در صورت مخالفت خانواده با انتخاب ما برای ازدواج چه کنیم

 

واسطه انتخاب کنید

در صورتی که فرزندان می دانند بزرگتری در فامیل وجود دارد که به والدین نزدیک است و پدر و مادر به نظراتش اهمیت میدهند ، میتوانند از نظر مشورتی وی کمک بگیرید. در غیر اینصورت توصیه می شود نزد مشاور بروند.

 

به آنها نشان دهید که اشتباه فکر می کنند

بسياري از مواقع پیش داوری هایی که در خصوص طرف مقابلتان می شود، ناشی از آشنایی اندکی است که از او، در خانواده شما وجود دارد. اگر امکانش را دارید، تلاش کنید با مرور زمان، به اطرافیان نشان دهید که قضاوتشان نادرست بوده است.

 

این مسأله مستلزم آن است که مخالفین ازدواج شما، زمانی را به شناخت شخص مقابل اختصاص دهند. شما میتوانید از آنها بخواهید که علی رغم مخالفتشان اجازه بدهند تا مدت زمانی را برای شناخت و آشنایی متقابل اختصاص دهید.

 

جلوگیری از ازدواج فرزندان چه پیامدهایی در آینده دارد,جلوگیری از ازدواج فرزندان

جلوگیری از ازدواج فرزندان

 

علل منطقی را بپذیرید

بعضی اوقات خانواده ها به عمد با انتخاب فرزندشان مخالفت نمی کنند و نظرشان منطقی است. اگر والدین ایراداتی می بینند شرایطی را بوجود آورند که جوان خودش این مسئله را احساس کند. واقعیت این است که آدم ها از اشخاص غریبه بیشتر حرف شنوی دارند. مهم است که خانواده بدون غرض ورزی مخالفت شان را ابراز کنند. نخست شخص موردنظر را بشناسند آنگاه با علل منطقی مخالفت شان را اعلام کنند.

جلوگیری از ازدواج فرزندان چه پیامدهایی در آینده دارد,جلوگیری از ازدواج فرزندان

ممانعت والدین از ازدواج

تصمیم بگیرید

بر اساس قوانین کشور، هرکس برای ازدواج با شخص مورد نظرش رها است و هیچ کس نمی تواند با این امر مخالفت کند. تا جایی که علی رغم الزامی بودن رضایت پدر برای ازدواج دختر، اگر این امر ثابت شود که مخالفت وی مبنای اساسی ندارد، نیازی به اجازه وی نیست.

 

ولی قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه ها، با خودتان خلوت کنید. در یک کفه ترازو، خانواده و اطرافیان شما قرار دارند و در یک کفه ترازو، شما و زندگی مشترکتان. انتخاب هرکدام از این کفه ها پیامدهای مثبت و منفی برای شما خواهد داشت. صادقانه با خودتان تصمیم بگیرید که میخواهید کدامیک را انتخاب کنید.

 

آنگاه طبق تصمیم تان عمل کنید. ولی این نکته را به یاد داشته باشید که این، شما بودید که یک طرف را انتخاب کردید. سرانجام در آینده از افراد دیگر چیزی را به خاطر تصمیم خویش مطالبه نکنید.

 

منبع : بیتوته

برچسب ها: جلوگیری از ازدواج فرزندان چه پیامدهایی در آینده دارد, جلوگیری از ازدواج فرزندان, راهکار‌های مقابله با مخالفت والدین در ازدواج, در صورت مخالفت خانواده با انتخاب ما برای ازدواج چه کنیم, ممانعت والدین از ازدواج, با مخالفت شدید والدین برای ازدواج چه کنیم,

موضوع : جالب و خواندنی ,
تاریخ : شنبه 29 شهریور 1399
نظرات
کد امنیتی رفرش